G.M.K Bulvarı 114/C +90.312.232 32 92

PROGRAM

28 Ocak 2018 Saat 13:00


Durgun Göldeki Maskara

* 3-9 yaş için kukla oyunu

Kurbağa Maskara’nın yaşadığı göl çok kirlendiği için Maskara çok mutsuzdur. Nilüfer çiçekleri de azalmıştır. Maskara da gidip bir başka temiz göl bulup nilüfer çiçeği tohumları getirmek için yola çıkar. Ne var ki yolda avcıların sandalının küreği başına çarpar, Maskara bayılır ve zıplamayı unutur. Kurbağa Maskara tekrar zıplamayı öğrenemezse nilüfer çiçeği tohumlarını göle ulaştıramaz ve göl temizlenemez! Zar zor geri dönen Maskara’ya sazlıklar nasıl yardımcı olacaklarını şaşırırlar.

Öykü: Ahmet Önel

Yöneten: Haluk Yüce

Müzik: Nedim Yıldız

04 Şubat 2018 Saat 13:00


Bremen Orkestrası

*3-10 yaş arası kukla oyunu

Eşek Kara Dudak, Köpek Kopi, Kedi Gümüş ve Horoz koca İbik, yaşlanmışlar ve artık eskisi gibi hizmet edememektedirler. Sahipleri ise onlara sürekli kızar. Zavallı hayvanlar, sahiplerinden uzaklara kaçar ve yolculukta birbirleriyle karşılaşıp Kara Dudak’ın hırsız sahibinin yanlışlıkla çaldığı müzik aletlerini kullanarak müzik yapmaya başlarlar. Yeteneklerini keşfeden yeni arkadaşlar, bir sokak festivali yapılacağını duydukları Bremen’e yola koyulurlar… Grimm Kardeşlerin bu dünyaca ünlü öyküsünden uyarlanan oyun, Tiyatro Tempo yorumuyla seyircinin karşısında!

Öykü : Grimm Kardeşler

Esinlenme: ‘Muppet Çalgıcıları Bremen’de’ filmi
Uyarlayan ve Yöneten: Haluk Yüce
Müzik: Nedim Yıldız
Kukla ve Mask Tasarım: Haluk Yüce
Kukla ve Mask Yapımı: Tempo Grup Çalışması

11 Şubat 2018 Saat 13:00


Göknine’ye Konuk Geldi

*3-9 yaş için kukla oyunu

Gümüş Yıldız, herkesin ilgisini çekmeye çalışan ve bundan dolayı sürekli komik durumlara düşen bir genç Yıldız’dır.

Bir gün, Göknine yıldızlara başka bir evrenden Kuyruklu Yıldız’ın yaklaştığını ve onlara konuk olacağını söyler. Kuyruklu Yıldız gelir, diğer yıldızlarla oyunlar oynar, onlara yeni oyunlar öğretir ve herkesi çok mutlu eder. O arada Aydede’yi görüp hayran kalan Kuyruklu Yıldız onu sürekli kaybetmektedir. Gümüş Yıldız, kuyruğundan bir parça karşılığında Kuyruklu Yıldız’ın Aydede ile buluşmasına yardımcı olacağını iddia eder… Kuyruklu Yıldız, kandırıldığını öğrenirse ne yapar?

Öykü: Haluk Yüce 
Yöneten: Haluk Yüce 
Oynayan: Marina Yüce, Şirin Ceylan Özen

18 Şubat 2018 Saat 13:00


Maskeli Balo

*3-9 yaş arası kukla oyunu

Sim Adası eskiden çok eğlenceli bir yerdi, her gün gemiler dolusu insan gelip burada balolar düzenler, eğlenirdi. Ama artık hiç insan gelmiyor ve burada yaşayan ve masklar yapan Fener Bekçisi artık ıssızlaşan bu adada hep tek başına ve mutsuz.

Hemen bir gemiye atlayıp Sim Adasına gitmeye ve bir Maskeli Balo düzenleyip Bekçiye sürpriz yapmaya ve onu mutlu etmeye ne dersiniz?

Öykü: Işın Can 
Uyarlayan ve Yöneten : Haluk Yüce 
Müzik : Nedim Yıldız 
Mask Tasarım : Haluk Yüce

25 Şubat 2018 Saat 13:00


İyi ki Doğdun Karagöz

*4 yaş üzeri için gölge oyunu

Karagöz’ün doğum günü ne zaman? Sanırım bunu bilen yok. Ama günümüzde herkes doğum gününü kutlar. O halde, Karagöz için de bir tarih belirleyelim mi?

Karagöz Ustası Hayali Yüce Ali (Haluk Yüce) Hayali Küçük Ali geleneğinden gelen bir karagözcü. Yurt dışında ABD, Almanya, Hindistan, Pakistan, Mısır, Singapur, Moldova, Güney Kore ve Rusya gibi çok sayıda ülkedeki festivallerde karagöz gösterileri yaptı.

Yazan: Ahmet Önel 
Oynatan: Hayali Yüce Ali (Haluk Yüce) 
Müzik: Nedim Yıldız

Biletler Biletiva ve Tiyatro TEMPO Gişelerinde

Adres: Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 114/ C Maltepe / Ankara
Tel: 0. 312. 232 32 92 Gsm: 0.533.209 94 41