UÇMAK ÖZGÜRLÜKTÜR

UCMAK-afis-ODUL-KÜÇÜK.jpg

Uçmak Özgürlüktür

8-13 Yaş

Yazan: Ahmet Önel

Yöneten: Haluk Yüce

KÜÇÜK PRENS

Kucuk-Prens-Afis-küçük.jpg

Yaşamın anlamından, çileğin tadına her ama her şeyi sorgulayabilmek insani bir özelliğimiz değil midir? Sanatın ayrıcalığı da bize bu sorgulama olanağı tanımasındandır. Bu nedenle Exupery’in kaleme aldığı bu eşsiz yapıt, bu tiyatronun yönetmeninden oyuncularına… Bir sahne yapıtına dönüştürülmüş, dahası hadlerini aşıp öyküyü kukla ile anlatmayı seçmişlerdir.


Çocuk izleyicilerimize kitabın aslını adres gösterdiği, yetişkin izleyicilerimize ise yaşamın yepyeni bir tarifini sunduğu için seçtik bu yapıtı. Bu özgün yapıtı sahneye koyarak belki biz de kendi sınırlarımızı zorluyoruz.


Ne ki, sanatın sınır tanımazlığı yaptırıyor bunu bizlere. Dünya edebiyatının nadide yapıtlarından birini sahneleyip siz değerli izleyicilerimize yansıtma cesaretimizi yine sanatın ufuksuzluğuna borçluyuz.
Belki de aldanıyoruzdur! Ama bu güzel aldanışın bile, salonu terk ederken sizleri değiştirmiş olduğuna emin olacağız. Bir de Küçük Prens’imizin perdenin arkasından sessizce gülümsediğine.
Ne dersiniz…. Değmez mi sizce de?

12 Yaş

Öykü: Antoine de Saint Expéry
Yönetmen: Antonina Dobrolyubova
Oynayanlar: Haluk Yüce, Marina Yüce,
Şirin Ceylan Özen
Genel Sanat Yönetmeni: Haluk Yüce

BU İŞİN İÇİNDE

BİR İŞ VAR

bu-isin-icinde-bir-is-var-küçük.jpg

Gecenin güneşi, denizin yıldızı, gökyüzünün coşkusu… Derken rüzgârın parıltısı, mehtabın kokusu ve kayığın hatırı… Ve işte müziğin şiirle buluştuğu görsel bir şölen. Gölgedeki şiir ve kurduğunuz bir hayal gerçek olabilir, sözcüklerin arkasındaki gizem ve gizli sessizliğin yarattığı müzik sizi şaşırtabilir, anlaşılmamış ağaçların ‘masal gözleri’ neler neler anlatabilir! Bu oyunda belki de ilk kez göreceğiniz çok şey var. Goethe Enstitüsü Ankara ile Tiyatro Tempo’nun gerçekleştirdiği yepyeni bir oyun. Haluk Yüce’nin yönettiği oyunda onunla birlikte sahneyi Marina Yüce ve Şirin Ceylan Özen paylaşıyorlar. Rüştü Asyalı’nın sesini de duyabileceğiniz, müziklerini Nedim Yıldız’ın yaptığı oyun renk, ışık ve gölgelerle kurgulanmış. Alman yönetmen Peter Müller’in gölge-ışık konusunda teknik ve yaratı desteği verdiği oyun 9 yaş üstü gençleri, yetişkinleri ve aileleri sahne şiirine davet ediyor.

9+ Yaş

Kurgulayan: Ahmet Önel, Marina Yüce,

Şirin Ceylan Özen, Haluk Yüce

Yöneten: Haluk Yüce
Müzik: Nedim Yıldız
Gölge ve Işık Danışmanı: Peter Müller
Dramaturji: Marina Yüce, Şirin Ceylan Özen, Haluk Yüce

Görsel Tasarım: Haluk Yüce
Işık Teknik Danışmanı: Semih Yolaçan, Okaner Yüce
Görsel Figür Yapımı: Savaş Bayram,

Selim Akbulut

Konuk Ses: RÜŞTÜ ASYALI