BİZDEN HABERLER

Bu dönemde yaptığımız çalışmalar:

1. Kreosus online platformu için oyun videolarını düzenliyoruz. 

2. Instagram hesabımız üzerinden her Cumartesi 'Kukladan Al Haberi' ve her Pazar 'Kuklalarla Eğlence Saati' programlarını canlı olarak yayınlıyoruz. 

3. Çağdaş bir metni geleneksel gölge sahnesine uyarlama çalışmalarını yürütüyoruz. 

4. Farklı kukla tekniklerini öğrenmeye devam ediyoruz. 

5. Bol bol kitap okuyoruz :) 

USTALARI ANMA GECESİ

31 Ocak günü Hayali Küçük Ali, Hadi Poyrazoğlu ve Hayali Torun Çelebi’yi anma adına düzenlediğimiz törenimizde "Karagöz Ceviz Arkadaşım" oyunu oynanarak ustalar hakkında konuşmalar yapıldı.

TRT ANKARA RADYOSU'NUN "HAYATIN SESİ" PROGRAMINA KONUK OLDUK

Genel Sanat Yönetmenimiz Haluk Yüce ve müdürümüz Marina Yüce 24 Aralık'da TRT Ankara Radyosu'nun "Hayatın Sesi" programına konuk oldu.

HAYATIN SESİ - Haluk Yüce - Marina Yüce
00:00 / 00:00

BİR DÜNYA KLASİĞİ

MEB ŞURA SALONU'NDA...

Dünyanın En Sevilen Klasiklerinden
BREMEN ORKESTRASI


MEB Şura Salonu'nda...

Bremen Orkestrası 7 Nisan 2019 Pazar günü saat 13:00'de...

20 MART DÜNYA ÇOCUK VE GENÇLİK

TİYATROSU GÜNÜ

Değerli Veliler, Öğretmenler, Eğitimciler ve Okul Yöneticileri,

 

‘20 Mart Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Günü’ kutlu olsun! Belki çoğunuz böyle bir gün var mıydı, diye şaşırdınız. Haklısınız, böyle bir günün olduğundan hemen hemen hiçbirimizin haberi yok. Sanırım bir çoğunuz ASSITEJ adını da ilk kez duyuyorsunuzdur. ASSITEJ, UNESCO çatısı altında kurulmuş olan açılımı ‘Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği’ olan, 30 yıldır Türkiye’de de merkezi bulunan, 100 civarında ülkede çocuk ve gençlik tiyatrosu alanında çalışmalar yapan oyuncu, yönetmen, tasarımcı ve akademisyenlerden oluşan kişilerin buluştuğu, bilgi ve deneyim paylaştığı bir platform. Bu platformda buluşan, çocuk ve gençlik tiyatrosunu büyük bir ciddiyetle yapan ve tiyatronun insan yaşamındaki önemine inanan tiyatro insanları ve akademisyenler, her ülkede çok istismar edilen tiyatronun bu alanına dikkat çekmek ve çocukların ‘nitelikli tiyatro’ ile yaygın bir şekilde buluşabilmeleri için çalışmalar yürütmekteler. Tiyatroda nitelik konusu bu kadar gündemdeyken dünyada insanların içinde bulunduğu koşullar, tiyatro ile hiç tanışmamış çocukların ve gençlerin sayısal olarak çokluğu ve tiyatronun çocuklar üzerinde olabilecek olumlu etkisi nedeniyle, bu önemli gün nedeniyle ASSITEJ Merkezi tarafından son yıllarda ‘BUGÜN BİR ÇOCUĞU TİYATROYA GÖTÜRÜN’ sloganı tüm dünyada öne çıkartılmaktadır.

Bugün gelin siz de çocuk tiyatrosunun bu önemli gününü evinizde, sınıfta, sofranızda da olsa çocuklarınızla kutlayın, tiyatro üzerine konuşun ve size ekte göndereceğimiz bildirileri onlarla paylaşın.

Saygılarımla,

Haluk Yüce

ASSITEJ Türkiye Merkezi

Yönetim Kurulu Başkanı

  • w-facebook
  • Beyaz Instagram Simge

© 2023 Copyright TİYATRO TEMPO.