top of page
Ezgi_025 Afis_1.jpg

BİZDEN HABERLER

radyo.jpeg

GECENİN İÇİNDEN

Genel Sanat Yönetmenimiz Haluk Yüce ve müdürümüz Marina Yüce  TRT  Radyo1 "Gecenin İçinden" programına konuk oldu.

Gecenin İçinden - Haluk Yüce - Marin Yüce
00:00 / 00:00
Döngü Korkut Efsaneleri1

26 Eylül - 6 Ekim 2023 tarihlerinde Stara Zagora ve Smolyan (Bulgaristan) şehirlerinde gerçekleşecek olan festivallerde "Döngü Korkut Efsaneleri" adlı oyunumuzun hazırlıkları başladı.

WhatsApp Image 2023-07-20 at 13.43.05.jpeg

Kasım 2023 Alanya Belediye Tiyatrosu'nun sahneleyeceği "Yaşlı Adam ve Deniz" adlı yetişkin oyunu için kukla ve mask yapımı üzerinde  çalışmalara devam ediyoruz.

ödül.jpeg

3. Uluslararası “KURALAY” Kukla Festivali, Kazakistan, “BENCİLİN BAHÇESİ” oyunumuzla
“EN İYİ ÇOCUK OYUNU” ödülünü aldık.

Kömür Adam

Hollanda Büyükelçiliği'nin desteğiyle depremden etkilenen ailelere 5 şehirde "Kömür Adam" adlı oyunu sergiledik.

Denizbank Deprem Projesi.JPG

Denizbank'ın sponsorluğunda, Kuksader ve Tiyatro Tempo'nun ortak çalışmasıyla gerçekleştirdiğimiz "ÇOCUKLAR GÜLDÜKÇE DÜNYA GÜZELLEŞİR" adlı projemizi depremden etkilenen çocuklar için bir çok şehire giderek tamamladık.

nilüfer-haluk yüce.jpg

HALUK YÜCE,
NİLÜFER PODCAST'İN KONUĞU OLDU!

befc9b97-a21e-45eb-bc71-53c929d4e75f.jpg
4256777b-08ca-410c-a135-d2083ae515ca.jpg
96b13d5c-d228-4f1b-851a-b382609be4de.jpg
f432049c-3c00-465e-85d4-e69078b4178c.jpg

USTALARI ANMA GECESİ

USTALARI ANMA GECESİ

31 Ocak günü Hayali Küçük Ali, Hadi Poyrazoğlu ve Hayali Torun Çelebi’yi anma adına düzenlediğimiz törenimizde "Karagöz Ceviz Arkadaşım" oyunu oynanarak ustalar hakkında konuşmalar yapıldı.

31 Ocak günü Hayali Küçük Ali, Hadi Poyrazoğlu ve Hayali Torun Çelebi’yi anma adına düzenlediğimiz törenimizde "Karagöz Ceviz Arkadaşım" oyunu oynanarak ustalar hakkında konuşmalar yapıldı.

trt.png

TRT ANKARA RADYOSU'NUN "HAYATIN SESİ" PROGRAMINA KONUK OLDUK

Genel Sanat Yönetmenimiz Haluk Yüce ve müdürümüz Marina Yüce 24 Aralık'da TRT Ankara Radyosu'nun "Hayatın Sesi" programına konuk oldu.

HAYATIN SESİ - Haluk Yüce - Marina Yüce
00:00 / 00:00
IMG_1814.JPG

20 MART DÜNYA ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROSU GÜNÜ

Değerli Veliler, Öğretmenler, Eğitimciler ve Okul Yöneticileri,

 

‘20 Mart Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Günü’ kutlu olsun! Belki çoğunuz böyle bir gün var mıydı, diye şaşırdınız. Haklısınız, böyle bir günün olduğundan hemen hemen hiçbirimizin haberi yok. Sanırım bir çoğunuz ASSITEJ adını da ilk kez duyuyorsunuzdur. ASSITEJ, UNESCO çatısı altında kurulmuş olan açılımı ‘Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği’ olan, 30 yıldır Türkiye’de de merkezi bulunan, 100 civarında ülkede çocuk ve gençlik tiyatrosu alanında çalışmalar yapan oyuncu, yönetmen, tasarımcı ve akademisyenlerden oluşan kişilerin buluştuğu, bilgi ve deneyim paylaştığı bir platform. Bu platformda buluşan, çocuk ve gençlik tiyatrosunu büyük bir ciddiyetle yapan ve tiyatronun insan yaşamındaki önemine inanan tiyatro insanları ve akademisyenler, her ülkede çok istismar edilen tiyatronun bu alanına dikkat çekmek ve çocukların ‘nitelikli tiyatro’ ile yaygın bir şekilde buluşabilmeleri için çalışmalar yürütmekteler. Tiyatroda nitelik konusu bu kadar gündemdeyken dünyada insanların içinde bulunduğu koşullar, tiyatro ile hiç tanışmamış çocukların ve gençlerin sayısal olarak çokluğu ve tiyatronun çocuklar üzerinde olabilecek olumlu etkisi nedeniyle, bu önemli gün nedeniyle ASSITEJ Merkezi tarafından son yıllarda ‘BUGÜN BİR ÇOCUĞU TİYATROYA GÖTÜRÜN’ sloganı tüm dünyada öne çıkartılmaktadır.

Bugün gelin siz de çocuk tiyatrosunun bu önemli gününü evinizde, sınıfta, sofranızda da olsa çocuklarınızla kutlayın, tiyatro üzerine konuşun ve size ekte göndereceğimiz bildirileri onlarla paylaşın.

Saygılarımla,

Haluk Yüce

ASSITEJ Türkiye Merkezi

Yönetim Kurulu Başkanı

bottom of page