top of page
ezgimizi kim çaldı.jpeg

EZGİMİZİ KİM ÇALDI?

Oyun, çalıştığı sirkten ayrılan bir palyaçonun öyküsünü anlatıyor. Palyaçomuz aynı zamanda bir orkestra şefi. Sirkten ayrılırken bazı çalgıları da yanına almış. Kendisi durumdan hoşnut mu bilinmez ama çalgılar hiç memnun değiller. Onların tek dileği o eski güzel günlere dönmek. Sirkin o büyülü, o harika ortamında yeniden müzik yapmak! Çalgılar çalsın! Ezgiler havada uçuşsun! Notalar telaş içinde olsun! Çünkü müzik paylaşınca daha güzel... Tıpkı dostluk gibi... Tıpkı sevgi gibi... Bunları düşünen çalgılar Palyaço şefleri için güzel bir sürpriz hazırlarlar...


Blacklight (mor ışık) altında büyülü bir ortamda oynanan bu oyun özgün müzikleriyle keyifli ve heyecanlı zaman yaşatırken çalgıların ilginç  dünyasını keşfetmelerini sağlar.

Öykü: Ahmet Önel

Yöneten: Haluk Yüce

Müzik: Nedim Yıldız

Kukla ve Sahne Tasarımı: Haluk Yüce

Kukla Yapımı: Haluk Yüce, Savaş Bayram

Oynayanlar: Haluk Yüce, Marina Yüce, Şirin Ceylan Özen, Hami Mavrigan, Nika Yüce

pollanna.jpeg

MUTLULUK OYUNU POLLYANNA

Pollyanna, bilindiği gibi annesi ölünce Polly teyzesinin yanına gönderilir. Sert mizaçlı Polly Teyze onu disipline etmeye çalışırken hizmetçi Nency onu korumaya ve ona yardımcı olmaya çalışır. Pollyanna babasının ona öğrettiği “Mutluluk Oyunu” ile zorlukların üstesinden gelmeye çalışır. Bu dönemde uzun yıllardır asık suratla gezen Mr. Pendelton’un yüzünü güldürmeyi ve sokakta yaşayan Jimy’ye bir aile bulmaya yardımcı olur.

Oynayan: Haluk Yüce, Marina Yüce, Şirin Ceylan Özen

kömür adam.jpg

KÖMÜR ADAM

Hollanda'ya özgü sembollerin yer aldığı bu oyun çömlek ustası bir baba ve oğlu Kai'nin yaşamını anlatır. Bir gün babası, Kai'ye yaptığı çömlekleri satmak için şehire gideceğini ve kendisi evde yokken, odun toplamaya çıkarsa ormanda bulunan terkedilmiş evden uzak durmasını söyler. Kai evdeki işleri yaptıktan sonra yalnızlıktan sıkılmaya başlar ve kömür parçalarından kendine bir kukla yapar. Zaman ilerledikçe tuhaf hatta tehlikeli şeyler olmaya başlar ve başına gelenlerin bir rüya mı yoksa gerçek mi ayırt etmekte zorlanır. 

Bir Hollanda halk masalından esinlenilerek yapılan oyunda özgün müziklerle black light ışık tekniği kullanılmaktadır.

Öykü: Anonim

Uyarlayan: Haluk Yüce

Yöneten: Haluk Yüce

Müzik: Nedim Yıldız

Kukla ve Sahne Tasarım: Haluk Yüce

Kukla Yapım: Haluk Yüce, Savaş Bayram, Şirin Ceylan Özen, Max Gargalık

Oynayanlar: Şirin Ceylan Özen, Hami Mavrigan, Marina Yüce, Haluk Yüce

bir büyük anne aranıyor...jpeg

BİR BÜYÜKANNE ARANIYOR...

Annesi çok yoğun çalışan Steffi’ye komşuları Çiçekçi Ayhan sahip çıkmakta ve onunla arakadaşlık etmektedir. Steffi yarım gün olan okulundan sonra evde sıkılmakta ne yapacağını bilememektedir. Steffi’nin arkadaşlarının hemen hepsinin büyükanneleri vardır ve onlara özenmektedir. Steffi de kendisine internet üzerinden bir “büyükanne” aramaya karar verir. Mailine gelen başvurulardan sonra büyükannelerle görüşmeye başlayan Steffi, her biri farklı özelliklere sahip büyükanneler arasında seçim yapamaz. Bu arada okuldaki arkadaşlarıyla da arası düzelen Steffi arkadaşlarının kurduğu orkestrada solistlik yapmaya başlar. Sonunda hangi büyükanneyi seçtiğini verecekleri konser öncesinde açıklamaya karar verir. Ayhan konseri çiçekçi dükkanının önünde vermeyi önerir. Kayıp Çalgılar Orkestrası konsere başlamadan Steffi üç büyükanneyi de kendisine büyükanne olarak seçtiğini açıklar. Steffi her gün bir büyükanne ile buluşacak, haftada bir gün de üç büyükanneyle birlikte gün geçirecektir.

Yazan: Anja Tuckermann

Çeviri: Zehra Aksu Yılmazer

Yöneten: Haluk Yüce

Müzik: Nedim Yıldız

Kukla ve Sahne Tasarım: Haluk Yüce

Kukla Yapımı: Haluk Yüce, Savaş Bayram  

Oyuncular: Marina Yüce, Haluk Yüce, Şirin Ceylan Özen

bottom of page